BÜYÜKMANDIRA

BELEDİYESİ

0(288) 533 40 46
0 288 533 4015

92 Yıllık Gelenek Büyükmandıra da Devam Ediyor...

13-05-2017 9:30:30
92 Yıllık Gelenek Büyükmandıra da Devam Ediyor...

Trakya'nın tam ortasında yer alan, yemek lezzetiyle ün salan ama asıl ünü "Pehlivanlar Diyarı" olarak bilinen Büyükmandıra'da bu mayıs ayında 92.'si düzenlenecek olan yağlı pehlivan güreşleri ve müzik konseri etkinliği hazırlıkları başladı.

92 yıldır devam eden yağlı pehlivan güreşleri ve müzik konseri etkinlikleriyle hem belde halkını hem de bölge halkını yaza girerken moral, motivasyon ve eğlenmelerini sağlayan etkinlik 2 boyunca katılımcılara güzel anlar yaşatıyor...

18 Mayıs Perşembe günü akşamı saat: 20.00'de Ferhat Göçer konseriyle başlayacak olan etkinlikler 19 Mayıs saat: 12.00'de Türkiye'nin Kırkpınar Başpehlivanlarından oluşan kadroyla güreş etkinliği devam edecek.

Büyükmandıra'nın genç Belediye Başkanı Sertaç Balyemez vermiş olduğu özel demecinde şu ifadelerde bulundu;

"Halkımızın takdiriyle Belediye Başkanı seçilmiş olduğum günden beri desteğini esirgemeyen tüm halkımıza çok teşekkür ederim. 

Büyükmandıra ismi ata sporumuz güreşle özdeşleşmiştir. Trakya'nın her yerinde pehlivanlar diyarı olarak bilinen bir isimle anılıyoruz. Yıllarca Kırkpınar'a etki etmiş, Kavasoğlu, Şamdancıbaşı Kara İbo, 27 yıl üst üste Kırkpınar Başpehlivanı olan Kel Aliço gibi isimler Büyükmandıra'mızın kuruluşuna katkı sağlamıştır.

Bizlerde 92 yıldır bu değerlerimize sahip çıkmak adına yağlı pehlivan güreşleri düzenliyoruz. 

Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Müzik Konseri etkinliğimiz bu yıl 18 - 19 Mayıs tarihlerinde Büyükmandıra'da gerçekleşecektir.

18 Mayıs akşamı Sanatçı Ferhat Göçer konserimize ve 19 Mayıs Cuma günü yağlı güreşlerimize tüm halkımız davetlidir.

Etkinliklerimiz ücretsizdir"

Kaynak: 92 Yıllık gelenek Büyükmandıra'da devam ediyor

Diğer Büyükmandıra Haberleri
...
FotoGaleri